Wolontariusze z Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu w Opolskim Regionalnym Centrum Alzheimerowskim - ORCA Zamieszczono: 14.11.2022


"Opolskie Regionalne Centrum Alzheimerowskie" - ORCA już otwarte ( Małopolska 18).

To miejsce, w którym osoby z zespołami demencyjnymi, chorobą Alzheimera będą mogły, w kameralnej atmosferze spędzić czas.Wierzymy, że placówka będzie się rozwijać.

Dziękujemy Pani Kierownik - Katarzynie Rogali oraz Panu Dyrektorowi WZDZ - Leszkowi Adamowi Zającowi za zaproszenie naszych szkolnych wolontariuszy z Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu do współpracy.

Podczas pierwszych spotkań uczniowie wspólnie z seniorami wykonywali plakaty, grali w gry, śpiewali. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. W międzyczasie odbywały się wspólne rozmowy na różne tematy. Podczas spotkania seniorzy uśmiechali się emanowali ogromem pozytywnej energii.

Młodzież i seniorzy już nie mogą doczekać się następnego spotkania. Okazuje się, że mimo różnicy wieku, mamy wiele wspólnych zainteresowań i możemy spędzać czas razem z dużą satysfakcją dla wszystkich.

Serdecznie dziękuję pani Dominika Kotysz i pani Joanna Olszanowska za wsparcie mnie oraz naszych wolontariuszy.♥️♥️♥️♥️Warto podkreślić, że wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości.

Lucyna Magierowska


Galeria


Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9

Polecane